Jak pečovat o vybavení

Proč je potřeba se o vybavení pravidelně starat

Denní užívání znamená pro přístroje a masku velkou zátěž. Aby vydržely po celou dobu jejich životnosti, je potřeba se o ně správně starat. Důkladné čištění masky je také důležité pro vaše zdraví. Jestliže se maska nečistí, může silikon masky, přiléhající na obličej, způsobovat podráždění pokožky obličeje.

Maska – péče o její jednotlivé části

Části masky dotýkající se pokožky

rám, nosní olivky, gelové či silikonové nosní části apod.

Postup čištění:
Části masky, které se dotýkají obličeje, je potřeba očistit denně. Každé ráno je minimálně otřete vlhčenými ubrousky bez přídavku alkoholu, parabenu či parfemace. Čištění eliminuje vznik dermatitid a alergií.

Frekvence čištění
DENNĚ
Celá maska
Postup čištění:
Masku rozeberte a všechny její části omyjte v teplé vodě s kapkou mýdla. Poté je důkladně opláchněte a nechte okapat a usušit (např. položené na ručníku).
Frekvence čištění
1 × za 2 TÝDNY
Vrapovaná hadice

Postup čištění
Hadici, která spojuje masku s přístrojem, naložte do mýdlové vody alespoň na 10 minut a nechte ji odmočit. Poté ji důkladně propláchněte a pověste tak, aby z ní mohla vykapat voda a vyschnout.

POZOR: pokud hadici vyděláváte, vždy ji berte za zesílený gumový konec, ať nedojde k jejímu poškození.

Frekvence čištění
1 × TÝDNĚ
Hlavový popruh masky

Postup čištění:
Popruh perte pouze ručně. Frekvenci volte dle znečištění látky. Můžete jej například prát současně s celou maskou jednou za dva týdny.

POZOR: zacházejte s popruhem tak, aby se zbytečně nevytahal. Abyste prodloužili životnost popruhů (především suché zipy), používejte při nasazování masky háčky, úchyty a magnety.

Frekvence čištění
1 × TÝDNĚ

Přístroj – péče o jeho jednotlivé části

Přístroj
Postup čištění:

Přístroj lze dle potřeby otřít vlhkým hadříkem. Určitě jej nenechávejte ležet na podlaze nebo v místech s vyšší koncentrací prachu, který by se tak zbytečně nasával a mohl by poškodit filtry. Stejně tak není vhodná vysoká koncentrace kouře z kamen nebo svíček.

Upozornění: přetlakový přístroj je velmi citlivý na kouř z cigaret. Při používání přístroje v zakouřeném prostředí dochází k nevratnému poškození. Opravu pak v plné výši hradí pacient.

Frekvence čištění
DLE POTŘEBY

Hrubý filtr
Postup čištění:

Filtr se nachází z boku přístroje a je nutné ho proplachovat pod tekoucí vodou. Použijte při mytí kapku mýdla.

Frekvence čištění
1 × za 2 TÝDNY
Pylový/antibakteriální filtr

Tento filtr se nemyje. Je určený pro alergiky a pouze se jednou za měsíc musí vyměnit.

Pouze výměna
1 × ZA MĚSÍC

Ostatní vybavení

Nádobka výhřevného zvlhčovače

Postup čištění:
Každý den vyměňte ve zvlhčovači destilovanou vodu (doporučujeme ji zakoupit v lékárně) a jednou za dva týdny vymyjte nádobku teplou mýdlovou vodnou nebo vodou s jablečným octem. Nádobku lze vložit i do myčky nádobí.

POZOR: při převozu nebo manipulaci s přístrojem vždy vylejte vodu z nádobky, aby nenatekla do přístroje, který by se tak poškodil.

Frekvence čištění
1 × za 2 TÝDNY
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Nezapomínejte se objednávat na kontroly s předstihem. Každá spánková laboratoř má individuální čekací lhůty, tak ať máte potřebné poukazy na obměnu vybavení včas vystavené.
Veškeré příslušenství si můžete během roku za plnou cenu kdykoliv dokoupit – kontaktujte naši technickou podporu.